למנהלים העתידיים

כמה בעלי עסקים קטנים לא רוצה להטריד פתיחת עסק חדש, ולכן מעדיפים לקנות קיימת. כדאי לך לעיין אצל רב שמואל אליהו כדי לקבל עוד מידע. הסיבה העיקרית "סירוב זה הוא ליצור חברה חייבת להשקיע הרבה זמן ומאמץ צורך לקבוע לא רק את מטרותיה, אלא גם כדי למצוא לקוחות, להכין את חדר, להכין תוכנית שיווק, העובדים לבחור להירשם כישות משפטית. רכישת החברה חייבת להיות גם תוכנית פעולה, אבל זה בהחלט לא יהיה נטל זוטות כאלה, כפי שהם נפתרו. משחק תפקיד חשוב כמו המורכבות של הענף הנבחר. אם החברה היא די מסובך לעבוד ויש לו תכונות רבות של פעילותה, הרבה יותר טוב שלה כדי לקנות מאשר לבנות. לחץ כאן טבע תעשיות ומצא עוד .

לבנות עסק שבו אתה לא בקיאה מספיק טוב לא רק מסוכנת, אבל טיפש. ברכישת העסק מוכן גם שלהם הניואנסים. אם החברה שרדה על השוק במשך כמה שנים, את הסיכון של פשיטת רגל שלו הוא הרבה יותר קטן. לאחר סקירת הדוחות הכספיים לשנים קודמות, תוכל לבצע תחזיות מדויקות יותר אך ורק על בסיס שלהם הנחות משלו. בנוסף, עליך לבדוק היטב את כל המסמכים הקשורים לפעילות של החברה שנבחרה. אל תיקח את המידע בסוד, כי בעלי כמה למכור את העסק שלך, נוטים לחפות על המציאות. ישנם מעסיקים לא רואים את פוטנציאל הצמיחה של החברה שלך או פשוט לא רוצה לפתח את הפוטנציאל הזה.

הסיבה לכך יכולה להיות מרוצה ההכנסה הנוכחית, חוסר הכישורים הנדרשים, עייפות, או פשוט רוצה לפרוש. מצא את חברות שיש להן הזדמנויות צמיחה, קשה, אבל אפשרי אם יש לך זמן וסבלנות. אבל לא לשלם יותר מדי רק בגלל שאתה רואה החברה לצמיחה מקווה לחזור עם נקמה כתוצאה מכך. אם אתה טועה, זה רק יגביר את ההפסד שלך. להתעקש על ערך, אשר יציג מצב המפעלים בזמן הרכישה. יתרון נוסף של רכישת עסקים קיימים כבר היא כי באזורים מסוימים של השוק העסקי רווי מספיק כדי לקבל על זה יכול להיות רק רכשה כבר בפועל החברה. וגם קונה חברה, אתה מקבל לא רק את נכסיו, אלא גם שוק מוכן, כך שלא תצטרך לחפש לקוחות. אמנם, ברכישת העסק מוכן יש חסרונות. לדוגמה, קשה הצוות (וזה בהחלט אפשרי לפתור), שולי רווח קטנים, שם רע בשוק (אך ניתן ללמוד על כך מראש). אז לנתח בזהירות את כל מראש, כדי שאחר כך אתה יכול להרגיש בבית גובה.