המצב בארגנטינה

בואנוס איירס, ארגנטינה 29 מאי 2008 לדבר עם חבר, אמרתי כמה רציני זה היה מתוך נקודת המבט שלי, את הבעיה בין השדה לבין ממשלת ארגנטינה, שבה הוא באירוניה ענה, "לפחות יש לנו בארה"ב 50,000 $ מ היתרות בבנק המרכזי ". ללא היסוס עניתי במילים שהותירה אותו מבולבל במקצת, "כן, אני באמת … אני לא יודע מה היה קורה אם עתודות אלו לא היו" … איך את הסכסוך בין הממשלה לבין הכפרי ארגנטינאי עם מדיניות של צבירת רזרבות של BCRA? נראה כי יש קשר קטן, אבל למעשה יש הרבה. האם לא היקף יתרות לרשות BCRA, הסכסוך בין ממשלת ארגנטינה את השדה יכול להיות מופעלות על משבר בקנה מידה גדול. התקשורת הארגנטינית לא יכול להתלונן עם הממשלה של כריסטינה. האם זה לכתבים לעתים רחוקות יש לי זמן להשתעמם כמו האירועים להתפתח במהירות יוצאת דופן. כזה הוא קצב האירועים כי לא משאירים זמן להתעכב על מצבים יוצאי דופן רבים המתרחשים … איחוד ונותן שכר ביד אחת בעוד הממשלה פועלת נגד כוחות הלם השדה, שר הכלכלה מאשר רק אתה יודע את שמו, מס הזזה להתמיד למרות שאביו הוא היוצר לבין הממשלה, מדד מחירים מטורפים מראה שהכל בסדר, וכו 'וכו' וכו '… כאשר הוא לקח את כריסטינה, הציפיות היו יותר מדי כי הם לא יכלו להמשיך בכיוון זה בא להביא את הכלכלה. שינויים רבים ציפו, אבל: מה קורה עם הכלכלה בארגנטינה? בוא נראה: הדבר הראשון שיש לומר בשלב זה הוא כי בעיות האינפלציוניים הותקפו אי פעם (או מישהו שמע כל אמירה על זה?), ובגלל זה הסלים אותו ונראה כעת לחייב את הדינמיות. כדוגמה לכך, פשוט להתבונן מה קורה עם המשא ומתן משכורת: רבים נמצאים כעת בטענה מגביר איחוד של מעל 30%, בעוד שאחרים שהסכים כבר בתחילת השנה עליות של 20% סביב עכשיו רוצים להגדיל עוד יותר מונע על ידי השפעות האינפלציה (איגודי המורים במחוז בואנוס איירס, שהיה לפני שלושה חודשים תוספת שכר של 24% כעת תביעה עלייה נוספת). רבים טענו כי הממשלה החדשה היה לרסן את ההוצאה הציבורית, אך אף אחד זה כבר קורה וזה גדל ב -40% לעומת שנה קודמת.

גם לא יכול לעשות הרבה על אנרגיה, לבעיה זו הוא מורכב על ידי בטמפרטורות נמוכות כעת להפעיל לחץ נוסף על ההיצע המצרפי, כבר פגע על ידי הסכסוך בתחום ואת תמריץ שלילי להשקעה פרודוקטיבי. לכן, הבעיה האינפלציה כבר החמרה והוא לוחץ על הממשלה להקצות משאבים נוספים סובסידיות כדי למנוע את המצב מרכישות גדולות. התמיכות כי כדור גדול של לכלוך מתחת לשטיח אין דרך להסתיר לאיים להיות בלתי נסבל … מה יקרה כאשר הממשלה מחליטה להסיר לפחות חלקית? כמה זמן יכולים להגדיל את הסובסידיות כדי למנוע עליות המחירים? מתוך שישה חודשים כמעט של הממשלה החדשה, באמת לא ראינו כי נעשה מדי. אם אתה שואל אותי, הייתי אומר כי הוקדש כדי לפתור בעיות על ידי יצירת בעיות חדשות (אפילו חמור יותר מזה ביקשו לפתור). המקרה כבר ידוע לכל היא הסוגיה של חובות ייצוא, החלופה שנבחרה על ידי הצורך להגדיל את ההכנסות.

אפשר לומר כי מס מחליק על היצוא החקלאי היה הקש ששבר את הגמל ויצאה סכסוך כי רכשה כבר ממד היסטורי, לא רק למשך שלה, אלא גם את רמת התמיכה שקיבל המגזר החקלאי (הראו בבירור על ידי קוראים במשך כ 300,000 אנשים לאירוע ביום ראשון). כל זה הפחיד לא רק משקיעים בינלאומיים, אשר היו הראשונים כדי לבטל את מעמדם במדינה, אלא גם משקיעים קטנים מקומיים. אז משקיעים בינלאומיים היו בורחים מהארץ, בעוד שומרי המקומי, עם זכרונות טריים של המשבר האחרון, ביקשו מקלט הדולר למרות שהשילוב של זוגיות קבועה כמעט עם המשקל שיעור האינפלציה מעל 20% יהיה לייצר תשואה שלילית. וכאן מגיע הנושא של עתודות הבינלאומית של BCRA ולמה התגובה שלי לחבר הזה שלי. אף על פי פרשנים רבים בשוק ביקורת חריפה על מדיניותו של הבנק המרכזי מילואים הצטברות, הבעלים, מרטין Redrado, הצדיק את המטרה "הצורך לממן אנטי משבר, בהעדר המלווה בינלאומית" .. . משפט חוזר לישון עד לדבר. מבחינה הגיונית, הטיעון הזה לא היה תקף עבור השוק בהקשר שבו הדאגה העיקרית של ארגנטינה היה הנושא של האינפלציה, בעוד שזה היה בלתי נתפס כמעט משבר בינלאומי בסדר גודל כזה. אבל מאז תחילת 2007 עם המהומה של סין שוק המניות, השוק נבדק לארגנטינה. וגם בארץ כבר ללא קשיים גדולים כדי להתגבר על כל הבדיקות אתה צריך להתמודד. הבנק המרכזי מתנגד את המתקפה של השוק. זה היה לוותר על חלק מיתרות שלהם (מעל ארה"ב 1500 $ מיליון בשבועות האחרונים). אין לי ספק כי הרשות המוניטרית יוכלו לעבור את המבחן הזה בלי בעיות. יש כוח האש (ממש מתחת בארה"ב 49.000 $ מיליון דולר). אבל מעבר לכך אין איום בטווח הקצר, המצב הזה צריך לקרוא השתקפות של הממשלה. אם לא ברמה של רזרבות בידי BCRA, המצב היום היה שונה לחלוטין. אולי, לפני עלייה חדה בדולר, המערכת הפיננסית שהיה פיגוע כי היו מביאים אל סף התמוטטות. אין לשכוח כי אנשים רגילים עדיין לשמור על הפחדים של 2001. מה שקורה במערכת הפיננסית ארגנטינה בשוק מטבע הם סימני אזהרה … הממשלה יצפו? ניפגש שוב מחר, הורסיו פוצו.