גישה מערכתית באימון ולמידה

פרספקטיבה מערכתית אימון ולימוד כהבטחה גדולה פרספקטיבה מערכתית נובע איחוד ידע לאורך כל התמחויות, ארכיטיפים באותו חוזרים בביולוגיה, פסיכולוגיה, טיפול משפחתי, כלכלה, אקולוגיה, מדעי הניהול של בתי עסק. מארק Paich באימון כל למידה, בגישה מערכתית הוא היום יותר יש צורך מתמיד בגלל המורכבות מציפה אותנו:-יש היכולת ליצור יותר מידע מישהו יכול לספוג. התלות ההדדית בין אשר קשה מאוד לנהל הוא עידוד. המשבר הפיננסי הנוכחי הוא דוגמה מובהקת לכך. קשה מאוד לעקוב במהירות השינויים אשר אנו מקדמים. זה הסלמה של מורכבות הוא חסר תקדים בהיסטוריה שלנו. המורכבות יכול להיות משני סוגים: את הדינמיקה ואת הפירוט, עם זנים רבים. ב ניתן המורכבות דינמי אשר סיבה ותוצאה לא באים בזמן או שטח.

במקרה זה ברור התערבויות לא לייצר את התוצאות הצפויות. פרספקטיבה מערכתית אימון מתודולוגיה נועד להבין את המורכבות דינמי. כלים שלהם לסייע לנו לזהות מבנים המשמשים כבסיס ודפוסי התנהגות מוסתרות על-ידי פעילות יומית מההמולה הבלתי פוסק המאפיינת את הארגון המציאות החדשה. מציגים לנו, לעתים קרובות, פתרונות קונבנציונאלי נכשל וכי אנו לא עושים פעולות חוקי. הביטוי של צ'ארלס קיפר הוא פדגוגי מאוד עם שלו מטאפורה של הבורר: א. כאשר בורר זה מופעל באופן לא מודע, אחד הוא הפך לעד חשיבה מערכתית. המציאות נתפסת באופן אוטומטי בצורה מערכתית בנוסף ל ליניארית, למרות שיש בעיות רבות אשר פרספקטיבה לינארית מתאים לחלוטין. הלא מודע מגלה מסוימים הצעות כי הם בלתי אפשרי לראות באופן ליניארי פתרונות.

פתרונות שהיו בשולי קבוצת ריאלי שלנו הם חלק זהה. הופך את מערכתית חשיבה, כמעט במצב של להיות, לא רק מתודולוגיה לפתרון problemasa המורכבות של פרטים מחזיר הושלמו כל הסברים. במערכות אנוש מורכבים מאוד. אנחנו לא יכולים להבין אותם בכלל. ישנם מספיק חוויות שיש לנו cognitivasa מגבלות. המודע שלנו רק לטפל מספר קטן של משתנים בכל פעם. המורכבות של פירוט נפתרה בלא-מודע. זהו מה שאנו מכנים הפנימי של משחק אימון. המודע עובר הנטל של פעילות אל הלא מודע, היא משתלטת והופכת אוטומטית, טבעי. זה משחרר המוח המודע להתרכז המורכבות דינמי. הלא מודע מתוכנת עם הניסיון: תרבויות מתוזמנות הלא מודע. אמונות לעשות יותר מדי. שפה, תקשורת, יש מאוד חזק, באותו זמן, אפקטים מעודנים. אבל, כיצד אנו מלמדים את הלא מודע אל הבניית המידע? בדרך כלל אנו מעשות זאת. עם זאת, זה משתנה כאשר אנו מתחילים מאסטרינג פרספקטיבה מערכתית. הלא מודע בעדינות re-educate על מבנה נתונים במעגלים במקום קווים ישרים. היא מופיעה בתור כאשר אנו לומדים שפה זרה. מודע עוסק בפרטים רבים יותר מאשר המוח המודע שלנו. הוא לא מוגבל על-ידי כמות תהליכי משוב להיבדק. כך באפשרותך לשלב את המורכבות הדינמי ואת הפירוט. ניסויים והכשרה הם חיוניים עבור המשחק מקורה בין המודע והלא -המודע. מושגי למידה אינו מספיק. באותו אופן זה אינו מספיק הלימוד של שפה או ניהול מחשב. הגישה של למידה, אימון עם פרספקטיבה מערכתית, עוסק בשלוש רמות:-תוכן עיוני ההבנה: דיסציפלינות, כלים, רעיונות Vice-Chancellors, דפוסים ועקרונות. ניסויים: דיאלוגים, שיטות עבודה, nanoexperiencias ואבי טיפוס. ניחוחות: המצב של להיות מי מגיעים מחשבים גדולה של כל דיסציפלינה. התוכן התיאורטי של הדיסציפלינות חשובים עבור הוא רוצה ללמוד, אפילו יותר עבור המאמן, למקצוענים. עבור כל אחד, הם הבסיס להבנת המקצועות, הבדיקה, ההתנסות שלהם. עבור המאמן, הם מהווים תמיכה ברציפות למקד את המנהג של הדיסציפלינות וכדי להסביר את זה לאחרים. התחום של משמעת דורש מאמץ להבין את התוכן ואת לחוות אותה. זוהי טעות גדולה לחשוב כי כאשר את הרעיונות המנחים ואת עקרונות מסוימים כבר הבינו המשמעת למדה. מלכודת נפוצה היא הבנה אינטלקטואלית מבולבל עם למידה. למידה תמיד כרוך התנהגות הבנה חדשה, חדשה. כרוך חשיבה מעשה, ללהקות הם שני אלמנטים. כמעט תמיד כמה קשה הוא לא ידע אבל אל, התנהגות. של המתרגלים ניסויים של דיסציפלינה מרוכז זמן ואנרגיות. זה דורש מאמץ מודע וקבוע. בהדרגה ניסויים של דיסציפלינה הופך אוטומטית. לבדוק את זה לאחר דיאלוג: אנו מכירים ההנחות שלנו. לאחר nanoexperiencia או בהפעלה של האימון: אנחנו לאשר את המטרות או באופן ספונטני לזהות תהליכי משוב. ברמה של תמציות לא למקד את תשומת הלב המודעת שלנו כדי ללמוד אותם. באותו אופן שבו אנו לא עושים כל מאמץ כדי אהבה, או לחוות שלום או שמחה. מהותה של הדיסציפלינות היא מצב של הוויה, דרך של להיות. הם באים לחוות באמת את האנשים והצוותים כי בעלי רמה גבוהה של מיומנות של המשמעת. מאמן עם תחום חשיבה מערכתית גבוהה מזהה ומפתחת כלים מערכתית באופן טבעי. ברמה זו הדיסציפלינות מתחילים להתכנס. רגישות משותף שמאחד אותם. הרגישות של החניך בעולם הדדית. ג'ואן ג'ואן Palomeras Palomeras מנטור מאמן אימון מעבדה הנשיא תואר עורך מדעי הכימיה של אימון עם פרספקטיבה נציץ Sista