מי המציא את המכונית?

השאלה העלו אינה מקרית, למרות שאנחנו יודעים שנת הלידה שלו (1986 שנה חגגו אוטומטי 21). באופן רשמי הממציאים זיהו הגרמנים וכלה דיימלר בנץ. הם תוכננו, נבנו, פטנט של תעסוקה מכוניות עם מנועי בעירה פנימית. ברוסיה החל הצוות כלי רכב רכב אי יאקובלב. עם זאת, אולי לא כולם יודעים את זה מועמדים הממציא של מכונות עם מנוע בעירה פנימית זה היה 400.

אמנם לא הכל, רק חמישה או שישה יכול להיחשב המגלים אמיתי, אבל כל אחד מהם אמצעי מסוים מעורב העיצוב ההמצאה, אשר הייתה הזדמנות לחיות עד ימינו. אחד קדם המנוע החדש נחשב בוגי Rivsa נבנה על פי העיקרון של אקדח פעולה. שנת 1807 אפילו קיבל פטנט על המצאתו. האלוף שוויצרי צבא בדימוס מזמן הפסיק על איך יורה באקדח. הוא הרהור: אבק שריפה. זה שורף, עם אנרגיה אדירה דוחף את snopu של תא המטען. כלומר אבקת חשמל ניתן לבצע כל עבודה מנוע, גם אז, אם במקום העולם כדי להתאים את הבוכנה. .

הוא הלך הלוך ושוב, ושם כבר, כמו שאומרים, עניין של טכניקה. אז זה נוצר על ידי המבשר המפורסם של מכוניות מודרניות, אשר, למרבה הצער, בשום מקום לא נשמר, רק כי יש ליצור מחדש את הציורים שלו במקרים רבים. כמובן, אבק שריפה בהחלט לא יכול לשמש דלק למכוניות העתיד או משאיות-זה פשוט לא מספיק. אבל, בהשראת אותו רעיון! כאשר עדיין, לנצל הניסיון של קיטור? ממציאים במהרה הבין: יש לך מאגר שבו באפשרותך לצרוב גז. הגעתי למסקנה זו מכונאי הצרפתי אטיין רנואר, שנת 1860 בנה מנוע גז. מבחוץ זה דמה מכונית הקיטור, אבל על עקרון פעולה, זה כבר היה למעשה מנוע DVZ מנועי בעירה פנימית. כי התערובת של דלק ואוויר זרחני הייתי באור ראשון, הוא vkrutil בתוף מכסים שני נרות חשמליים. רק גז חום 1/25, אשר נשרף, לבצע פעולה שימושית, תוך כדי להכניס פנימה האווירה. . יש בעיה עם קירור שעה בילה כ-120 מטרים מעוקבים של מים וגז הטמפרטורה מגיעה של 800 מעלות. סיבוכים אלה טכני Renuars שלא הצליחה להתגבר עליו, וזה יהיה מהר שכחת DVZ, אם לא ניקולאוס אוטו, ממציא גרמני. שנה לאחר מכן, הוא עשה ניסיון לשחזר את המכניקה מנוע צרפתי. פתאום הבנתי שזה אוטו כדי להחיל תערובת הדחיסה הקודם. ממציא עבור רבים שנים שנערך חוויות, ניסויים, בשנת 1876 עשה את יעילות מנוע 0.15. זה כבר צעד גדול קדימה לעומת המנוע Lenuarovim-כי המקדם מושגת רק 0.04. אוטו מנוע בשם מחזור ארבע פעימות, כי לקח מקום מעל ארבעה בוכנה ומילוי בהתאם שתי מהפכות של גל ארכובה. ניצחון חסר תקדים בלתי?! הפתח של עידן הרכב?! . לא, אוטו העניק פטנטים בשנה 1889 היה ביטל. מחזור ארבע פעימות Bucіmto לפני כן obgruntuvav הצרפתי כמו de Rocha. לאחר מותו של ממציא גרמני אליו פונה כף היד, ומאז הפעם מנגנונים אלה ייקרא גרמניה אוטו-מנועים ". אבל אוטו-מנוע "עדיין לא היתה מנוע בעירה פנימית. שוב, כמו עיצובים קודמים רבים, האבולוציה של המכונית הוא הציג פגמים טכניים משמעותיים. עבור זה היה לעמוד הגנרטור גז מגושם, עלייה במספר של מהפכות הוביל לשיבוש ללבישה מהירה של שסתום. אז, ניקולאוס אוטו מנוע הגז לרכב אינה מתאימה, אבל בבית חולים זה prisluzhilsja טוב. טכנאים כבר עכשיו גישש עצה של מחרוזות, אשר יכול לשמש כדי להירגע סבך חידות רכב. החיפוש כבר זמן רב ו שנוי במחלוקת.