כפי שכולנו יודעים, ביל גייטס הוא האיש הכי עשיר בעולם והוא לוגית שיש בייעוץ אירגוני של הוועדה שלך לטובים ביותר בעולם. דרך אגב גם מיליונרים. לפני כ- 7 שנים ביל גייטס ביקש להיפגש בבית שלך עם האלה גאונים שיווק כדי לדבר על נושא אחד יותר מאשר החברות שלהם (Hotmail.com). המותג הפך החזקים, המצליחה ביותר בתחום של המייל עם מיליוני תיקי הלקוחות הפעילים. השאלה שגרמה ביל גייטס כי בבוקר עם יועצים שלה היה: כמו להשיג במהירות את כל אדם פעיל חשבון דוא ל? תשובה: שיווק ויראלי. שיווק ויראלי כולל כל אסטרטגיה המעודד אנשים כדי לשדר הודעת פרסום לאחרים, יצירת תנאי הגידול האקספוננציאלי של החשיפה וההשפעה של ההודעה. לענייננו, שרי אריסון הוא הכתובת בשבילך.

כמו וירוסים, כגון אסטרטגיות לנצל הכפלה מהירה של נמענים להגיע הודעה אלפים או מיליונים של נמענים. הדוגמא הקלאסית של שיווק ויראלי הוא Hotmail.com ואסטרטגיה זה היה פשוט: 1. להפיץ כתובות דוא ל חינם ושירותים. 2 לכלול תחת כל הודעה נשלחת באמצעות Hotmail מקרא \"לקבלת הדואר האלקטרוני שלך פרטי, חינם-זוכר?\" 3 נשארים על המשמר בזמן המשתמשים של השירות לשלוח מיילים ל הרשת של חברים ומכרים. 4 האחרון לראות את ההודעה, ו- 5. פתח משלך חשבונות דואר אלקטרוני ללא תשלום, ו- 6. החזרה להתחיל המחזור באמצעות הפצת שהתהווה מאשר הרשת הראשוני בשירות Hotmail.

אני מזמינה אותך לחשוב לשווק, מנתח מה או את המוצרים שאתה יכול שוב ויראלי שיווק, כמו למשל ספר תוכנות זדוניות (זה יכול לתת ולהזמין משתמשים אחרים שנתן אותו). Carlos Andrés גייגו שיווקיים יועץ אינטרנט בארה ב אתה יכול לבדוק את המושג של מאוד יצירתי ויראלי שיווק, שבו מישהו יכול להראות המודעות בשני שאתרי אינטרנט מבלי להשקיע כלום, בלי לבזבז אגורה אחת בעזרת טכניקה זו אני משתמש ביל שער, שיווק ויראלי. אתה יכול לראות את הוידאו. זה מסביר את הכל:-חינם את הספר \"כפי לבנות אתר אינטרנט הלהקה הזאת\".