צמיגים והסיווג שלהם

הפעילות של כל חברה מכוונת רווח. הרווח הוא התוצאה של פעולה מחושבת, מנהיגות, עבודת צוות, צוות יעילות השימוש במשאבים. היעילות של השימוש בתחבורה תלויה במידה רבה מידת המוכנות של הפארק, הציוד שלה. צמיגים לשחק תפקיד עצום כאן, אם אתה מחשיב את העלות של זמן ההשבתה לרכבים עגלה. החיים תלויה ישירות לעמידה בתנאים ניצול תנאי הכביש. על מנת להאריך את חיי הצמיגים, "קודם כל יש צורך לבחור את הסוג הנכון של התבנית לדרוך, במחשבתנו את תנאי ההפעלה. כדאי לך לעיין אצל רב שמואל אליהו כדי לקבל עוד מידע.

ישנם מספר סוגים של מגיני, שלכל אחד מהם יש מטרתו. בדרך כלל, השם של סוג לדרוך, בקו אחד עם תקן כללי הניח את הגלגלים שם הדגם או המצוין ב sidewall. מומלץ שתכירו עם סיווג של צמיגים משאית על תקן בינלאומי של טרה: מכונת חפירה (משאיות, תחבורה קרקע): E-1 גירוי למשאיות בגלגלים הקדמיים E-2 כל השטח עבור מגרדים על סנדי קרקעות ותנאי אור איפה הכוח של הדבקה על הקרקע. E-3 על אדמת סלעים עבור משאיות, מגרדים, בשימוש במצבים שבו חשוב עמידות בפני נזק חיצוני והתנגדות לשחיקה. E-4 עמוק, רוקי קרקע עבור משאיות, מגרדים, בשימוש במצבים שבו חשוב עמידות בפני נזק חיצוני והתנגדות לשחיקה. E-7 off-road עבור מגרדים רב תכליתיים, חזק יותר E3, בשימוש הסביבה שבה רק.

כיתה: דפוס G-1 בגלגלים הקדמיים של תלמידי כיתות. G-2 כל השטח על גלגלים אחוריים של תלמידי כיתות בשימוש תנאים לאן הכוח של הדבקה על הקרקע. G-3 עבור רוקי פרוק על גלגלים אחוריים של תלמידי כיתות בשימוש במצבים איפה עמידות בפני נזק חיצוני והתנגדות שחיקה חשובים יותר המתיחה עם הקרקע. L-2 טוען כל השטח עבור מעמיסים ודחפורים, בשימוש על חולי קרקעות איפה הכוח של הדבקה על הקרקע. L-3 על אדמת סלעים עבור משאיות ודחפורים בשימוש על הר חול ואבנים, שבו חשוב עמידות בפני נזק חיצוני והתנגדות לשחיקה. רב שמואל אליהו בהחלט מביע דעה מלומדת. L-4 לצעוד עומק על אדמת סלעים גדולים עבור משאיות ודחפורים משמשים במצבים איפה עמידות בפני נזק חיצוני והתנגדות שחיקה צריך להיות גבוה מזה של L3. L-4S חלקלק, דורך עמוק עבור מעמיסים ודחפורים בשימוש במצבים איפה עמידות בפני נזק חיצוני והתנגדות שחיקה צריך להיות גבוה מזה של L-3S. L-5 עומק לדרוך על אדמת סלעים גדולים עבור משאיות, דחפורים, בשימוש במצבים איפה נזק חיצוני והתנגדות לשחיקה צריך להיות גבוה מזה של L4. L-אס-5 מלוטש לדרוך עומק עבור מלגזות גדולות ודחפורים בשימוש במצבים איפה התנגדות חיצוני נזק ו ללבוש התנגדות צריך להיות גבוה מזה של L-4S. חותם: G-1 מגן מלוטש עבור רחבות החלקה על קרח על צמיגים פנאומטיים Trelevshhik: G-1 ביניים עבור trelevshhika הוא גורם חשוב בתהליך הבחירה מבנה הצמיג. כל צמיגים פנאומטיים לפי סוג עיצוב מחולקים לשתי קבוצות: רדיאלי, באלכסון. אנחנו לא ניכנס לפרטים של טכנולוגיית הייצור, אבל רק כדי להדגיש את היתרונות של משתנה עיצובים. היתרונות של בנייה רדיאלי: * עמידות בפני יתר על המידה, זה נותן את האפשרות לעבוד על פני מרחקים ארוכים ולעמוד ועומסי יתר ממושך; * עוד כתם זה משפר את המתיחה ומפחיתה את הלחץ על הקרקע; להתנגד "מפנה" עומס יתר (גלגל סיבוב ציר ניהול עומד עדיין); * ההתנגדות מתגלגל נמוכה; * נוחות מוגברת. היתרונות של צלב-רובדי: * sidewall עמידים מאוד כדי חתכים; נמוך ביחס מחיר צמיג רדיאלי; * קיבולת גבוהה לסבול מהנשקים לטווח קצר; היכולת למחזר באמצעות הידע על עיצוב של צמיגים, סיווג של טרה בלי הרבה העבודה תהיה אפשרות למצוא את הסוג הנכון של צמיגים לציוד שלך. רק לבחור את המאפיינים הדרושים עומס.