פגמים של צביעה המכונית.

פגמים ציור המכונית עשוי להתרחש מסיבות שונות. מסיבות אלה שעלולים להתעורר כמו המכונית לפני צביעה, במהלכה ואני גם לאחר. הפגם הנפוץ ביותר המתרחשת לפני ציור הוא היווצרות של פתיתים. חורשה, הוא נובע מהעובדה כי, כדי לדלל את הצבע רזה נבחר באופן שגוי. זה מוביל לעובדה כי הצבע ממוזער ואינו ניתן לשימוש. רוב פגם מגעיל המתרחשת בתהליך צביעה המכונית הוא מהכר. הגורמים פסים-ציור מאוד, בוא רשימה הבסיסיים ביותר.

הסיבה הנפוצה ביותר היא מוגזמת שכבה עבה של צבע, במיוחד לאט sohnushhej. בעקיפין לתוצאה כזו עלולה להוביל המיקום קרוב מדי kraskoraspylitelja משטח צבוע. הפרה של הטכנולוגיה של הכנת צבעים, כלומר, דילול חזק מדי שלה מוביל גם podtekam. כתמים לעיתים קרובות נוצר כאשר אלמנטים של ציור המכונית לאחר תיקונים. במקרה זה, הפגם יכול להתרחש עקב ספיגת צבע לא אחיד משטח צבוע, דהיינו כאשר הבסיס מכוסה פריימר מחודשים שלב. פגמים רבים יכולה להתרחש לאחר תהליך הציור של המכונית. אם הצבע סונן גרוע ויש חלקיקי החומר, על פני השטח צבוע מופיעה דגן קשה. לעניות דעתי רב שמואל אליהו יכול לקבוע .

ההשפעה של "קליפת תפוז" על פני השטח צבוע עלולה להתרחש עקב אי-תאימות עם מדלל צבע או התאדות שלה, גם בגלל צביעת מרסס צבע, גם הרחק מן משטח צבוע. Shpatlevannyh אזורים שבהם הצבע נספג באופן אינטנסיבי, יותר יכולים ליצור כתמים מט. לפני צביעת בדים משטחים כאלה חייב להיות מכוסה שכבת קרקע. ציור גוף המכונית פריטים המקומי יכול להיווצר אי-התאמה של צליל חדש, אולד פיינט. הבסיס, מי חייב לבצע התאמה על צבע, כדאי זכרו כי להזדקנות של צבע ציפוי הישן משתנה והופך המשטח המצויר טריים לאחר ייבוש בגוון כהה יותר. כדי לא להתמודד עם האתגרים לעיל יכול להיות ממליצים אוטומטי ציור אם יש צורך ליצור קשר עם השירות רכב מיוחדים, שבו יבצע עבודות אלה בצורה מקצועית ויעילה, באמצעות ציוד ההיי-טק.