כתר שוודי

כתר שוודי – המטבע של שוודיה. הערעור הבינלאומית קוד 752 ואת המכתב של SEK. שחרור של הקרונה השוודית שולטת הבנק המרכזי של שוודיה. כתר שוודי הופיע במחזור בשנת 1873, בזמן מדינות סקנדינביה להקים איחוד מוניטרי (זה היה קיים לפני מלחמת העולם הראשונה). קראון החליף riksdaler – המטבע שבמחזור בשוודיה. כל המדינות היו מטבע האיחוד הסקנדינבי – את הכתר, ואחרי קריסת האיחוד הזה בשבדיה, דנמרק ונורבגיה החליטו להשאיר את השם, אבל להשתמש בו בתור שם של המטבע. מלכתחילה, בשוודיה היתה מסורת לפיה קראון היה מיוצג על ידי מלך שוודיה מעיל של זרועות עם הכתר של שוודיה. כדי להרחיב אופקים, כדאי לבקר באתר של אינטל.

על כל מטבע הוא גם המוטו של המלך. יצוין, כי המטבע הוא שבכתר של לעתים קרובות מאוד שונה (שינתה את דיוקנו של קרל גוסטב), אבל זה לא השפיע לשלם בזמן הנוכחי. כל כתרי מתכת בעלי צורה מעגלית באותו ותמונות עליהם (כתר טיפוסי, המעיל של נשק או מלך). כתר שוודי מוצג בשתי גרסאות – מתכת ונייר. מטבעות מוצגים העדות הבאה: 50 עידן (אחד כתר 100 בצר, אבל זה מטבע בוטלה מהמחזור בשנת 2010), הקרונה 1, 5 ו – 10 קרונות קרונות.

כתרים נייר יש את הזרמים הבאים: 1000, 500, 100, 50, 20 כתרים. מה תמונות על הסלעים כתרים הנייר, הם כדלקמן: 20 כתרים מצד אחד מראה סופר השוודית סלמה Lagarlef, בעוד הצד השני תכונות הדמות הראשית של סיפורי "הנפלאות של נילס"; 50 קרונה שוודית מראה זמרת האופרה ג'ני לינד, של 100 כתרים מתואר רופא שוודי הטבע של המאה ה -18 קרל לינאוס, עד 500 קרונות מתאר המלך צ'רלס XI, אשר מפורסמת בזכות הרפורמות שלו וממציא כריסטופר Polhem, אשר תרמו תרומה רבה למרכיב הכלכלי של המדינה בפיתוח מכרות, 1,000 קרונה מתאר המלך גוסטב ושה של שבדיה – שבדיה הוא פיתח בכל תחומי החיים הציבוריים. היום בעוד כתר שוודי יש כמובן של הדולר האמריקני על 7-1 ו – 10-1 אירו. ראוי לציין כי, למרות חברותה של שבדיה באיחוד האירופי, כל המחירים, כל החישובים נעשים בארץ הוא כתרים, ולא ביורו. זה קצת קשה חישובים אנשים מבקר, כגון תיירים. אם אתם מעוניינים דואר מטבעות, אבל לא יודע מה זה, אנו ממליצים לך לבקר באתר של מטבע למתחילים סעיף אלקטרונית