זיקה Diagra

זיקה דיאגרמה â ¢ הגדרה המכונה גם KJ שיטת לכבודו של יוצרה Kawakita גי'רו, הדיאגרמה זיקה הוא כלי שמסכם נתוני איכותי (רעיונות, דעות, ערכות נושא, ביטויים) על-ידי קיבוץ אותם כמה רעיונות או מושגים כלליים, ובהתאם למידת אהדה אחד כלפי השני. â ¢ יישום זיקה דיאגרמה מתודולוגיה הוא כלי של עבודת צוות, אז לפני שאתה מתחיל, זה הכרחי כדי ליצור את קבוצת (רצוי בין-תחומית, ידע נרחב בנושא) ולהקצות אדם אחראי של אותו הדבר, אשר יוביל את הקבוצה לאורך כל השלבים כדי להחיל את הכלי. שלב 1: להקים הבעיה הקבוצה בתחילה חייב לקבוע את הבעיה ולא כותב את זה בצורה בהסכמה. מומלץ להעלות את הנושא בצורה של שאלה (האם למשל עמ', Ÿque צפוי משרד התכנון האסטרטגי של?, Ÿcomo יכול לחזק את חברה?). שלב 2: לאסוף נתונים לאסוף נתונים על כל המתודולוגיה שבה מחשיב רלוונטי (עמ' אקס, ראיונות, בהתבוננות ישירה, סיעור מוחות, בין היתר).

שלב 3: שעתוק נתונים לתעתק את המידע שנאסף בשלב 2 ב פתקית עם משפט אחד זה יש משמעות ברורה. מומלץ כי הביטויים יש שם עצם, פועל, להיות רשום באותיות גדולות, כהה. לבצע פעילות זו עד שעברת את כל המידע שנאסף. בספרות דיאגרמה זיקה \"טיפוסי\" יש 40-60 אלמנטים למרות שזה לא חריג שיש 100 עד 200 רעיונות. שלב 4: קבוצה פוסט זה דומה לקבוצות כל פוסט זה יוצבו על גבי הלוח בצורה כזאת, כי הם גלויים לכל חברי הקבוצה. לאחר מכן, בשתיקה, כל חבר בקבוצה עליך להעביר Post-it אחד למשנהו אשר, לדעתו, יהיה דומה או יוצרים זיקה וכך קבוצות קשורות. כאשר זה עבר האחרון של חברי הקבוצה, כשלכל אחד מהם באופן שיטתי עד כולם מרגישים בנוח עם קיבוצים של הלוח.

ES מומלץ כי בכל פעם פתקית תועבר לקבוצה אחרת, אחרים מחפשים לראות את הקשר הלוגי כדי להימנע פתקית להעביר מקבוצה אחת עוד יותר מאשר נקודה הגיונית. אם הדבר יתרחש, היא מתאימה גם לשכפל את המזכר ולמקם אותו בקבוצות איפה הזיקות. שתיקה במהלך הביצוע של שלב זה הוא הכרחי כך כל אחד מחברי הצוות יכול להתרכז למשמעות של רעיונות והקשרים ביניהם, גם כדי למנוע ויכוחים זה לעכב פעילות. אם כל אחד. הכל ללא קיבוץ, לא צריך למחוק אבל לקבץ אותן יחד בלידה לא והזיקה ביניהם. שלב 5: שם קבוצות באמצעות דיון של הצוות, הוא מוקצה שם אחת הקבוצות עם אילו כולם מסכימים, שידור, במילים מעטות, הרעיון המרכזי של כל פוסט זה שמרכיבים אותו. שלב זה חייב להתבצע עד כל הקבוצות שיש שם. ניתן בשם הפוסט זה הקבוצה שיש. לא, לא קשור כמו variosa או miscelaneosa. השמות של הקבוצות נרשמות על פתקית נבדלים אחרים בגלל עוד צבע, על ידי בעל תפקיד גדול יותר או את המכתב יהיה גדול יותר. אם יש קיבוץ גדול מאוד, אלה יכולים יחולק ב- sub-agrupamientos עם שלהם שמות המתאימים שלב 6: לצייר את הדיאגרמה של אהדה הסופי זה הוא השלב הסופי, פשוט מורכב ארגון הקבוצה בכל פוסט זה ולשים השם בחלק העליון. דוגמה, איור 12 ממחיש דיאגרמה זיקה הושלמה. â ¢ הטבות – מסכם ומארגן את המידע שנאסף באמצעות טכניקות שונות לאיסוף נתונים. -מזהה את נושאי מפתח או את הרעיונות המרכזיים של עצם הנושא של ניתוח. -מקדם את היצירתיות של כל חברי הקבוצה כל השלבים של ההתפתחות של העלילה. -מקדם הקונצנזוס דרך הדיון טען ותקשורת. -מקדם שגרתיים קשרים בין רעיונות ונושאים. -מעודד עבודת צוות, בניית פתרונות לא אינדיבידואליסטית אך בקונצנזוס. â ¢ היחסים עם כלים אחרים – סיעור מוחות (סיעור מוחות). -דיאגרמה של קשרי גומלין. -דיאגרמה עץ. -סיבה ותוצאה דיאגרמה. -BSC. â ¢ הדרישה של תקן 9001: 2000 ISO הקשורים 5.3 5.4.1, 6.4, 7.1, 7.2.1, 8.2.1, 8.5.2, 8.5.3. לקבלת מידע נוסף עבור אל:.