הפעולה של מנועי ותחזוקה שלהם, לפיה בפרט

במהלך פעילות ופרוייקטים שלה, אני חייבת להגיב לנושאים טכניים רבים. אז אל תבזבז את הזמן שלך להמשיך להתחיל מאמרים אודות מנועי YAMZ, התקן ותפעול שלהם. מנוע YAMZ חזק, אמין, קל להשתמש, אך יש לזכור כי תוחלת החיים של כל טכנולוגיה תלויה במידה רבה על התחזוקה רגיל וזהיר. יחידת הכוח עבודת סאונד, אורך חיים הינם ישיר בהתאם פעולת תרבות. לפני שימוש אנא קרא את ההדרכה המצורפת לכל מנוע. זה מאוד חשוב לשמור על כללי הפעולה בעת הפעלת מנוע חדש, כמו תקופה זו היא צריבה-חיכוך משטחים. במקרה הזה אני חושב ש אבי קושניר צודק במה בהוא אומר.

יש גם צורך להחיל דלק, חומרי סיכה ונוזלים תוכנן עבור מנוע זה. כדאי לך לעיין אצל גבריאל חמו כדי לקבל עוד מידע. לפני שמתחילים את המנוע לאחר החלפת שמן שמן מסנן יסוד, ארוך (5 לילות או יותר) חניה, החלפת או תיקון של יחידות הייצור ורכיבים, להתקין את הכן מקם ההזנה עצירה המושל, כבוי בתוך 10-15 שניות של cranking המתנע מנוע גל ארכובה. אם הלחץ שמן-שתתן את המנוע, אם לא לחזור להתחיל דרך 1-2 דקות. לאחר הפעלת המנוע יהיה ניתן לנתח והמטוסים עומדים מהירות מינימום 1000 לא יעלה על-1, אך לא יותר מ 5 min. לאחר חימום המנוע על טמפרטורת 75-90° c הפעלה כדי לייצר תחת עומס, עליך להימנע מנוע חם, המאפשר עבודה שלו על מהירות מינימלית של והמטוסים עומדים. פעם אחת את המנוע תתחיל להגיב על שינוי אספקת הדלק, מערכת בלימה תושג רגיל פועל לחץ, להגדיל את המהירות לבינונית ולהתחיל בהדרגה תנועה להוריד הילוכים. Neprogretogo מנוע עומס מלא אינו מותר. טמפרטורה מערכת קירור המרבי לא יעלה על 95° c, השימוש של צמיגות גבוהה שמנים מוטוריים ניתן רק לטווח קצר (עד 10 דקות) להגביר טמפרטורה עד 100 ° c.

במהלך המבצע של המנוע, הקפד לבצע את מערכת שימון לחץ שמן. כדי למנוע נזק של מגדש טורבו לפני העצירה המנוע לפעול למשך 3-5 דקות מהירות הסילון בינונית, אך יש לזכור כי לא מומלץ להפעיל את המנוע במהירות סרק מינימלי יותר מ 10-15 דקות. אתה לא צריך לכלול את האשכול או אינו פועל מנוע. מפעיל את המנוע עם מנורות זוהר, מסנני אוויר גלאי שמן או פסולת לא מורשים. לבחון גם את הפעולה של המצמד, תיבת הילוכים. תמיד תזכור את זה חובות האחריות של היצרן (ב מסוים Yaroslavsky motorny zavod) הוא רק אם התחזוקה מתבצעת בהתאם לתקנות טכני כל! . בוא ניקח קצת לדוגמה, צוק ארכובה מנוע עם טרקטור מייצרי 1000 מנוע-שעות. האחריות במקרה? . כך זה נראה, אך בעת הסרת הראש גליל, אנו מוצאים את הבוכנה ב oplavlen הצילינדר. כתוצאה מכך, זה יצא, זה היה ללא תחזוקה שוטפת של ציוד דלק בעת הפקת 300 שעות. חרירי ריסוס הפסיק ריסוס דלק החל למזוג "דלק הוא לא נשרף כמו גם טבעות בוכנה. לא תפספסו אותו למטה שנצבר וחיממתי. הטמפרטורה של 1500 מעלות. כל זה הוביל oplavleniju של הבוכנה ומפיקים זה בראש הנזק רוד גליל. הערבות הוסר עקב שימוש שגוי! לחזור על עצמי שוב: לפני תחילת מבצע מאוד לקרוא את המדריך מבצע בקפידה ופעל כל הדרישות שלה, במחשבתנו המדריך גויס על בסיס מחקר וניסיון הפעלה ומכיל את הצורך קביעת מועדים מדויקים ויציבה אשר יבטיח עבודה ארוכה, ללא בעיות של יחידת כוח, לחסוך זמן וכסף! תיקון להשתמש רק המקורי חלקי חילוף YMZ. בעתיד אני אנסה לסמן את הנקודות העיקריות של תחזוקת מנועי ЯМЗ.