אין להבה ניצוץ

בלי ניצוצות להבות היסטוריה עם מנועי התנעה דחיסה, החלה בסוף המאה 19. . אז, זה היה רודולף דיזל מפוטר על ידי הרעיון של יצירת יעילות מנוע יעיל, אשר עשוי לחרוג 10-12%. בזמן האחרון אני מתחיל מאוד להעריך את טבע תעשיות. אין מחוון של מנועי קיטור. עם עיצוב ואת עקרון המנוע לעתיד דיזל החליט מהר מספיק: זה מנועי התנעה בעירה פנימית דלק מנוע מ הטמפרטורה הגבוהה של הגז הדחוס.

עם זאת, תהליך של הקמת מופע עבודה של קשיים: הלחץ גבוה והחום בתא הבעירה של המנוע, הוביל את שריפת ה פיסטונס, תקלות של חלקי המנוע, ולעיתים פיצוצים. כתוצאה מכך, יותר פיתוח ו נותן אמינות מספקת צבירה לקח מספר שנים. אבל המטרה שנת 1897 הושגה לבסוף: מנוע pjatitonnyj ענק, פותח עם 20ls 173ob/min ו- 26% יעילות. אפילו מנוע מבטיח אוטו בכפייה ההצתה מסופק רק 20%! למה מנועי דיזל היו כל כך חסכוני? ישנן שתי סיבות הבסיסית. הראשון הוא מנוע דיזל גבוהה יותר של יחס דחיסה: 13 עד 25 נגד 12 u הנציגים בנזין הטוב ביותר.

נתונים אלה להמעיט, מאז המנוע יעילות תלוי בהם: הם גבוהים יותר גזים מהגזים החמים מורחבת יותר, וכתוצאה מכך יותר אנרגיה תרמית שלהם מומרת לאנרגיה מכנית. לכן, בעת השוואת דיזל מודרני, מנועי הבנזין, הראשון יכול להטמיע 38-50% חום הנפלטת במהלך הבעירה של דלק, האחרון הוא רק 25-38%. יש שאלה הגיונית: מה מונע מנועי בנזין של יחס דחיסה העלאה? מונע הפיצוץ, כלומר את ההצתה ספונטנית של תערובת אוויר דלק מהאש כאשר גדול מדי הדחיסה. יש מעט מן הבעירה אינה מתרחשת בכל פעם כאשר הצורך עדיין מלווה מושחזות עליית הלחץ בתוך הגליל, מה שמוביל stukam, רעילות ההתחממות וגבוה של הפליטה. אבל דיזל, בהם העלאת מידת דחיסה רק משפר את האמינות של הצתה, הזרקת דלק: כי יותר יעלה לשידור בתוך הגליל הוא מהר. הוא מתאדה, שהטיפול מתחיל תהליך הבעירה. למרות, כמובן, מגבילה את השלמות ישנם . כאן. רק בגלל הטוהר דרישות שכבר יש להם גז הפליטה כן חלקים העמידות המכנית של גלגלי השיניים של המנוע. אבל בנוסף דחיסה יש שניה חשובה העובדה היא נמוכה עמידות מערכת צריכת מנוע דיזל. אחרי הכל, שלא כמו מנוע בנזין, הוא אינו צריך "לחסום את החמצן" שליטה המצערת-כוח במנוע דיזל קל כמו מדידת הזריקה דלק: צריך לשרת עמלה גדולה יותר דלק. איך מופרז כמות האוויר בתוך הגליל עשירית, הדבר העיקרי זה לא חסרו חמצון. בנזין המנוע אותו הטריק הזה לא יעבוד: אם אוויר זה יותר מדי, אז יש ריכוז של דלק ב זה יהיה נמוך מאוד, זה ממש כאב תערובת הוא פשוט לא תופס. בגלל זה יש לשים שסתום כניסת המווסת את זרימת האוויר, ובעקיפין, כמות הדלק. אבל כי כאשר קטן טוען, כמו התאהבות של פקקי תנועה, מכוניות בנזין לבזבז כוחות על צריכת האוויר דרך בקושי קצת מגזים כל כך מצערת, יצירת לחץ אדיר ביריעה צריכת־יתר. "נשימה" דיזל הוא תמיד חינם! ההשפעה על הכלכלה הכוללת שיעור בקלות. השווה בין נתוני הצריכה של מנועי דיזל ולא בנזין באותו אמצעי אחסון. לדוגמה, BMW 320 יח ' 320i. במחזור העירוני, כאשר העומס על המנוע הוא קטן, חסכוני דיזל כמעט הכפלת: 6.8 l/100 ק מ לעומת 11.3 l/100 ק מ! אין פלא, כי הצד שלו, רמה גבוהה של דחיסה, והפסדים נמוך לתוך מערכת צריכת. . והנה מצב כפרי, המהירות בעת העומס על המנוע, מנוע חזק יותר ויותר ישימים פתח מצערת הופך קל יותר לנשום, מנוע דיזל יישאר יחס הדחיסה בקלף-אחת בלבד. כתוצאה מכך, ממיס את היתרון בצריכת דלק: רק 4.7 l/100 ק מ לעומת 5.9 l/100 ק מ. О לפרטים-www.autotechnic.